Connect with us

Lajme

Hipokrizia e Thaçit për bordet

Published

on

Presidenti, Hashim Thaçi, ka kërkuar që të largohen ndikimet partiake nga bordet e agjencive të pavarura dhe të ndërmarrjeve publike. Por kjo kërkesë është cilësuar hipokrizi nga opozita dhe shoqëria civile, pasi, sipas tyre, përgjegjësi kryesor për politizim të këtyre bordeve është pikërisht Thaçi

Kërkesa e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për t’i larguar ndikimet partiake nga bordet e agjencive të pavarura dhe të ndërmarrjeve publike është cilësuar si hipokrizi.

Sipas përfaqësuesve të subjekteve opozitare dhe të shoqërisë civile, pikërisht Hashim Thaçi është përgjegjësi kryesor për politizimin e institucioneve që do të duhej të ishin të pavarura, pasi që gjatë mandateve të tij në krye të Qeverisë së Kosovës bordet e tilla janë mbushur me militantë partiakë.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending