Connect with us

Lajme

Hilmi Kelmendi me familjarë viziton Enver Hoxhajn pas lirimit

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj priti sot në zyrën e tij, Hilmi Kelmendin dhe vëllain e tij, një ditë pasi Kelmendi u lirua nga paraburgimi në Serbi dhe u kthye në Kosovë.

Published

on

Ministri Hoxhaj ka theksuar se është shumë i lumtur që angazhimi i institucioneve të Kosovës ka rezultuar me lirimin e Hilmi Kelmendit. Ai ka shtuar se lirimi i Kelmendit është dëshmi e përkushtimit të institucioneve për t’i mbrojtur qytetarët e saj nga akuza të pabaza dhe të papranueshme.

“Sot mirëprita në zyrën time Hilmiun, i cili mbrëmë u kthye në Kosovë pasi u lirua nga paraburgimi në Beograd dhe vëllain e tij. Lirimi i tij është një lajm i mirë jo vetëm për familjen e tij por edhe për Kosovën dhe është dëshmi e përkushtimit të institucioneve për t’i mbrojtur qytetarët e saj nga akuza të pabaza dhe të papranueshme”, ka thënë Hoxhaj

“Familja Kelmendi është një familje që ka dhënë shumë për vendin tonë dhe jam shumë i lumtur që sot Hilmiu është kthyer në Kosovë në gjirin e familjes së tij shëndosh e mirë”, ka përfunduar Hoxhaj në deklaratën e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending