Connect with us

Lajme

Hillary Clinton e quan Donald Trumpin të paskrupullt

Published

on

Për shkak të shumë falimentimeve që i bëri gjatë viteve në Atlantic City, kandidatja e demokratëve e ka akuzuar kundërkandidatin republikan për të paskrupullt në biznes, transmeton Koha.net.

Kandidatja e demokratëve në zgjedhjet presidenciale Hillary Clinton e ka akuzuar rëndë Donald Trumpin duke thënë se miliarderi republikan është pasuruar duke shkatërruar njerëz të tjerë dhe se nuk do të duhej që vendin ta bëjë ashtu si ka bërë në ndërmarrjet biznesore.

Për këto sulme, njofton al jaazera, Hillary Clinton e ka zgjedhur Atlantic City, në bregun lindor, ku hotel-casino Trump u mbyll në shtatorin e vitit 2014, transmeton Koha.net.
Trump ishte i detyruar t’i shiste edhe dy hotele për shkak të afarizmit të keq.

Trump Marina është shitur për shkak të humbjeve e është shitur edhe Trump Taj Mahal.
“Nuk do të lejojmë që në vendin tonë të bëjë atë që ka bërë në punët afariste”,ka thënë Hillary Clinton.

Ajo ka theksuar se ai qëllimisht i ka grumbulluar borxhet, ka marrë hua të holla me kamatë të lartë dhe kur nuk ka mundur t’i kthejë, e ka shpallur falimentimin, jo njëherë, jo dy herë, por katër herë.
“Por , Donald Trump ka shkuar me miliona”, ka deklaruar Hillary Clinton para Plazhit Trump të mbyllur.

Në 30 vjetët e fundit Trump është i përzier në më shumë se 3.500 procese, ka përfunduar Hillary.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending