Hillary Clinton e ka sëmundjen e pneunomisë

Periskopi.com Lajme

Kandidadja demokrate për presidente të SHBA-së, Hillay Clinton, është diagnostifikuar me pneunomi.

Asaj i është dashur të ndërpres pjesëmarrjen në ceremoninë për 11 Shtatorin, dhe është detyruar ta anulojë një udhëtim për fushatë në Kaliforni.

Hillary Clinton është këshilluar nga mjekja e saj që të pushojë. Fokusi mbi të ra dje gjatë ceremonisë në Menheten.

“Ajo nuk dukej mirë. Ndoshta ishte dehidruar. Këta njerëz punojnë 16 orë në ditë”, ka thënë në kushte anonimiteti një pjesëtar i sigurisë.

Shpërndaje në: