Connect with us

Sporti

Hidhet shorti në basketboll, derbi në javën e parë

Published

on

Sot në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë tërheqja e shortit për Superligën e Kosovës.

Në javën e parë vjen derbi Bashkimi – Sigal Prishtina.

Me vëmendje pritet edhe debutimi i Rahovecit në Superligë, ndërsa Peja do të luajë si mysafirë me Yllin.

Skuadrat që do të garojnë në edicionin e ri 2016/17 të elitës së basketbollit kosovar janë: Sigal Prishtina, Peja, Bashkimi, Trepça, Ylli, Kerasan Prishtina, Vllaznimi dhe Rahoveci.

Xhiro e I-rë

Ylli – Peja

Trepça – Vllaznimi

Rahoveci – Kerasan Prishtina

Bashkimi – Sigal Prishtina

(Ndeshjet zhvillohen më 01/02 Tetor 2016)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending