Connect with us

Lajme

Hidhet një paciente nga ndërtesa e QKUK’së, mësojeni gjendjen e saj

Published

on

Mbrëmë u raportua se një grua, për shkaqe ende të panjohura, është hedhur nga kati i katërt i ndërtesës së kirurgjisë pranë QKUK-së në Prishtinë.

Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, e ka konfirmuar këtë për Periskopin.

“Ju konfirmoi se dje një shoqëruese e familjarëve të shtrirë në QKUK ka  ndërruar jetë dhe sipas rezultatateve të deritanishme dyshohet që ka bere vetevrasje, nuk ka qenë paciente e shtrirë në QKUK si u raportua, por shoqeruese e disa familjareve të saj të shtrirë”, tha ai.

Mirëpo, burime të Periskopit kanë bërë të ditur se një rast i ngjashëm ka ndodhur edhe sot në Klinikën e Kirurgjisë Plastike, ku pacientja është hedhur nga ndërtesa.

Edhe këtë e ka konfirmuar Fazliu, duke thënë se pacientja ka shpëtuar dhe është duke u trajtuar në Klinikën Emergjente.

“Sa i përket rastit të sotëm, një paciente që po trajtohej në Klinikën e Krirurgjisë Plastike ka tentuar të bëjë vetëvrasje dhe fatmirësisht e njëjta ka shpëtuar dhe është duke u trajtuar në  Klinikën Emergjente.  Ajo po trajtohej pas djegies, perderisa nga konsultimet mjekësore vërehen edhe çrregullime te tjera. Dy rastet po hulumtohen nga ana e ekipeve policore dhe organet tjera kompetente”, ka thënë Fazliu. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending