Connect with us

Lajme

Hetohet EULEX-i

Published

on

Robert Carolan ka deponuar në Presidencë dorëheqjen nga pozita e gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese. Informata u është përcjellë edhe autoriteteve ndërkombëtare dhe atyre vendore.

Sebep për të marrë këtë vendim gjyqtari amerikan, është bërë një hetim që është duke e zhvilluar Bashkimi Evropian përkitazi me mënyrën se si ai është paguar nga EULEX-i dhe gatishmëria e këtij misioni për t’ia hequr imunitetin në një rast gjyqësor përballë ish-kryetarit të Kushtetueses, Enver Hasani.

Carolan ishte dorëhequr edhe dy vjet më parë, por pas disa kohësh i kishte rënë pishman dhe ishte rikthyer në Kushtetuese.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending