Connect with us

Lajme

Hetime të reja për keqpërdorime të ish-kryetarit të Gjilanit

Published

on

Ish-kryetari i komunës së Gjilanit, Qemajl Mustafa, mund të përballet sërish me një aktakuzë të re, për keqpërdorim të detyrës zyrtare, raporton KTV .

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku, i ka thënë KTV-së se janë duke u kryer hetime të reja lidhur me një kallëzim penal kundër Qemajl Mustafës dhe se është në përfundim të tyre.

Ish-kryetari Gjilanit dyshohet se në vitin 2012 në mënyrë të jashtëligjshme kishte nënshkruar marrëveshjen e partneritetit publiko – privat për themelimin e ndërmarrjes së përbashkët aksionare “Eco Higjiena”.

Ekspertiza financiare e bërë nga Prokuroria Themelore nxjerr në pah se kompania private “Eco Vizion”, e cila kishte hyrë në partneritet me komunën, nuk ishte themeluar nga firma austriake “Moser Group”, por ishte themeluar nga disa individë. Por, ish-kryetari Mustafa i mohon të gjitha këto akuza, duke thënë se asnjëherë nuk ka vepruar jashtëligjshëm dhe se është krenar me marrëveshjen që ka bërë.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending