Connect with us

Lajme

Heqja e barrikadave nuk e ndryshon situatën në veri

Published

on

Dy ditë pasi u hoq barrikada e fundit në “Lagjen e Boshnjakëve”, situata edhe një ditë pas vazhdon të jetë e njëjtë.

Pavarësisht se një veprim i tillë u konsiderua se do t’i hapë rrugë qarkullimit të lirë të qytetarëve, kjo nuk u jep aspak ndjesi sigurie atyre, raporton KTV.

Banorët shqiptarë madje as nuk marrin guximin të flasin para kamerës duke potencuar se nuk kanë më shumë siguri tash sesa dy ditë më parë.

Prapa kamerës ata thonë se ndihen të kërcënuar, veçanërisht kur serbët kanë ndonjë tubim e që nuk kalohet më andej.

Mbrojtësi i të drejtave të njeriut në Mitrovicë, Halit Barani, thotë se në atë pjesë nuk mund të ketë qarkullim të lirë të lëvizjes përderisa jetojnë kriminelët, të cilët kryen krime mbi popullatën civile.

Sipas tij, në veri janë bërë bashkë kriminelët dhe kontrabandistët nga e gjithë Kosova, të cilët sa herë të duan shtinë me armë.

Heqja e barrikadës së fundit nuk sjell asnjë risi, sa i përket gjendjes politike së krijuar tash e 17 vjet, thotë analisti politik, Nexhmedin Saphiu.

Pengesa e vetme për qarkullim nga veriu në jug dhe anasjelltas, tash mbetet ura kryesore mbi lumin Ibër, në të cilën janë duke u kryer punimet për të ashtuquajturin rivitalizimin e saj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending