Connect with us

Lajme

Helmohet për vdekje vajza e ish-presidentit (FOTO)

Vajza e ish-diktatorit Islam Karimov, Gulnara ka vdekur si pasojë e helmimit, sipas autoriteteve nga Uzbekistani.

Published

on

Raportimet për ish-miliarderen, e cila u mbyll në një spital psikiatrik që në vitin 2013 nga pasardhësi i babait të saj, nuk mund të verifikohen menjëherë.

Sipas disa burimeve 44 vjeçarja u mbajt nën arrest shtëpiak, e ndërkohë një raportim tjetër sugjeroi se ajo ishte dëbuar në Izrael.

Karimova u ndalua të merrte pjesë në funeralin e babait në Samarkand në shtator të këtij viti dhe që atëherë miqtë kanë ngritur shqetësime për fatin e saj.

Një website lajmesh i Azisë Qëndrore pohoi se një burim anonim në Shërbimin e Sigurimit Kombëtar Uzbek SNB tha se Gulnara vdiq në Tashkent në 5 Nëntor.

Sipas burimit, i cili ishte vetë i pranishëm në varrim, ai vendosi të telefononte website-in për shkak të frikës për faktin e fëmijëve të saj.

“Personalisht fola me burimin. E morëm informacionin një javë më parë dhe gjatë kësaj kohe jemi përpjekur ta kontrollojmë e ta konfirmojmë.Do doja shumë të mos ishte e vërtetë sepse do të ishte e tmerrshme,” tha redaktorja eGalima Bukharbayeva.

Bill Clinton attends amfAR's Cinema Against AIDS 2009 dinner at the Hotel du Cap during the 62nd Annual Cannes Film Festival on May 21, 2009 in Antibes, France.

Gulnara Karimova

Gulnara Karimova

Gulnara Karimova

Gulnara Karimova

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending