Connect with us

Uncategorized

Coming soon…

Published

on

New and fresh design

Better UI/UX

Better code functionality

Improvements on the responsivity side

…….. and much more

Continue Reading

Uncategorized

Ahmeti thotë se rruga me kallderm nuk u mbulua me asfalt

Published

on

NjĂ« fotografi qĂ« po qarkullon nĂ« rrjetet sociale ku shihet se si rruga “Emin Duraku”, nĂ« PrishtinĂ« Ă«shtĂ« mbuluar kalldermi mĂ« asfalt, del tĂ« jetĂ« e pavertetĂ«.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i komunës, Shpend Ahmeti, i cili tha se nuk janë mbuluar kalldermat në pjesën e qytetit të vjetër të Prishtinës.

“Nuk jane mbulu kalldermat jo.”, ka shkruar Ahmeti mbi fotografinĂ« e rrugĂ«s me kallderm./Periskopi/

 

Continue Reading

Uncategorized

Lojtarët e Leeds me një mesazh para ndeshjes me Liverpoolin: Futbolli është për tifozët

Published

on

Tema kryesore që nga dita e djeshme mbetet Superliga Evropiane.

Superliga Evropiane u formua dje nga 12 gjigantë evropianë, por UEFA dhe FIFA mbesin kundër dhe janë duke provuar që klubet që marrin pjesë në Superligë të përjashtohen nga të gjitha kompeticionet, përcjellë lajmi.net.

Shumë lojtarë dhe trajnerë gjithashtu janë kundër formimit të kësaj lige, ngase lojtarëve nuk do iu lejohet të përfaqësojnë shtetet e tyre.

Sidoqoftë, klubi anglez Leeds United gjithashtu ka dërguar mesazh para ndeshjes me Liverpoolin.

LojtarĂ«t kanĂ« dal nĂ« fushĂ« pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« nxehje, derisa nĂ« fanellat e tyre shkruan: “Futbolli Ă«shtĂ« pĂ«r tifozĂ«t”.

Vendimi përfundimtar lidhur me Superligën Evropiane do mësohet këto ditë.

Continue Reading

Uncategorized

Procesi mësimor nga nesër vazhdon në objekte, Nagavci kërkon respektimin e rekomandimeve

Published

on

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se Qeveria e Kosovës ka vendosur që prej nesër, në të gjitha institucionet publike dhe private, procesi arsimor në të gjitha nivelet e arsimit, vazhdon sipas udhëzuesit të përgjithshëm të MASHTI-t për organizimin e mësimit në kushtet e pandemisë Covid-19.

Nagavci ka shkruar në Facebook se konviktet do të lejohen të punojnë sipas rregullit, një dhomë një student.

“NĂ« bazĂ« tĂ« kĂ«tij vendimi, tĂ« gjitha institucioneve publike dhe private nĂ« tĂ« gjitha nivelet e arsimit, iu ndalohet organizimi i aktiviteteve jashtĂ« mĂ«simore, siç janĂ« ekskursionet, shĂ«titjet grupore, ahengjet e ndryshme tĂ« stafit mĂ«simor apo tĂ« nxĂ«nĂ«sve e studentĂ«ve. Ju bĂ«j thirrje pĂ«r respektim tĂ« masave nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« ta ruajmĂ« shĂ«ndetin tonĂ« dhe tĂ« tjerĂ«ve. Ju lutem mbajeni distancĂ«n, dezinfektoni duart dhe vendoseni maskĂ«n sipas rekomandimeve. ShĂ«ndet e suksese tĂ« gjithĂ«ve”, ka shkruar ajo.

Continue Reading

Trending