Haziri: Vet fakti që amerikanët kanë rol në dialog, ne duhet të sjellemi të përgjegjshëm

Periskopi.com Lajme

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në Debat Plus ka thënë se zgjidhja e dialogut Kosovë-Serbi duhet të arrihet në dakordim dhe dnërmjetëism të SHBA’së dhe BE’së, transmeton Periskopi.

Haziri ka thënë se politikanët kosovar duhet me u sjellëtë përgjegjshëm karshi tyre.

‘’Vet fakti që amerikanët kanë marr rol në dialog, ne duhet të sjellemi të përgjegjshëm. Ne dialogun  e shohim nën udhëhejqen e kryeministrit. Kryeministri duhet me zgjidh me përfaësuesin e lartë të SHBA dhe BE. Kosova nuk do të dalë e dëmtuar’’/Periskopi/

 

 

 

Shpërndaje në: