Connect with us

Lajme

Haziri paralajmëron: Deputetët e LAA’së që e mbështesën PAN-in, rrezikojnë jetën e tyre politike

Published

on

Lidhja Demokratike nuk do t’i jap kurrfarë përkrahje koalicionit PAN, e as nuk do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit, thotë nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri.

“PDK dhe kryetari i saj nuk e ka asnjë mbështetje politike të LDK’së dhe asnjë mbështetje tjerër. Ajo parti e ka rrënu çdo lloj ure të bashkëpunimit që e kemi pasur”, është shprehur Haziri për KTV’në.

Ai ka folur edhe për deputetët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa që mund ta votojnë qeverinë Haradinaj, të cilës i duhen edhe dy deputetë për të arritur shumicën parlamentare.

Deputetët e LDK’së që dalin nga kornizat e vendimeve që ka marrë partia, duke e votuar formimin e Qeverisë nga PAN, sipas Hazirit, do të rrezikojnë jetën e tyre politike.

“Nuk besojë qe ka aventurierë politikë të cilët mund të bartin një përgjegjësi të tillë sepse mund të përkthehen në palaço politikë edhe mund të nënshkruajnë mbylljen e jetës politike në Kosovë  përfundimisht ata që mendojnë të dalin jashtë kësaj kornize, që fundja, qytetarët e Kosovës e kanë vendos”, ka thënë Haziri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending