Connect with us

Lajme

Haxhiu: Thaçi figurë përçarëse, mos të ndërhyjë në punë të huaja

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se takimi për reformë zgjedhore i thirrur nga presidenti Hashim Thaçi, nuk është i nevojshëm për subjektet politike, por është i nevojshëm për, siç thotë, “figurën e tij që në vend se të jetë unifikuese është përçarëse dhe e padëshirueshme”.

Published

on

Sipas saj, Thaçi nuk ka asnjë legjitimitet të thërras takime të tilla, ndërsa shton se ai do të bënte mirë “që të mos ndërhyjë në diçka që nuk është në kompetencë të tij”.

“Ftesa e të ashtuquajturit president, për neve është e papranueshme. Qëllimi i këtij takimi është tendencë e ulët për zgjatje të jetës së kësaj Qeverie që i ka humbur legjitimiteti pas vdekjes së dy projekteve që tentonte me çdo kusht t’i shtynte para”, ka thënë Haxhiu në një prononcim për Telegrafin

Deputetja e LVV-së, potencoi se Kosovës i duhet një legjitimitet i ri, përmes zgjedhjeve të menjëhershme.

“Në rrethana të tilla, ku korrupsioni ka prekur thellë secilin prej institucioneve dhe ku gjysma e qytetarëve janë të papunë dhe në varfëri për shkak të politikave të mbrapshta e të gabuara të këtyre njerëzve, Kosova nuk ka nevojë për reformë zgjedhore. Kjo Qeveri ka dëshmuar se nuk ka as vullnet dhe as dije për të bërë ndryshimet që i duhen vendit”, tha ndër të tjera Haxhiu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending