Connect with us

Lajme

Hashim Thaçi është i papërgjegjshëm, Ushtria s’bëhet me fjalë!

Published

on

Deputeti i Nisma për Kosovën, Zafir Berisha ka thënë se, presidenti Hashim Thaçi është një njeri i papërgjegjshëm dhe se nuk e habit fakti i tërheqjes për ligjin e Ushtrisë.

“Hashim është një nga njerëzit më të papërgjegjshëm që ka skena politike dhe institucionale dhe nuk është hera e parë që ai me çështje të rëndësishme bën akrobacione politike ku e ngarkon jetën politike në Kosovë, vet ideja se si e ka filluar është ditur se nuk përfundon.”

Ushtria e Kosovës nuk bëhet me fjalë është shprehur ai, duhet bashkëpunim me faktorët ndërkombëtarë, raporton GazetaBlic.

“Ushtria e Kosovës nuk bëhet me fjalë por me angazhime serioze në bashkëpunim me faktorët që e kanë mbështetur vendin tonë deri këtu ku jemi” tha ai.

Berisha shtoi se Hashim Thaçi është një njeri pa përgjegjësi dhe se klasën politike e ka vënë në një situatë jo të mirë.

“Tërheqja tregon se Hashimi është nis në një rrugë pa krye si shumë herë që klasën politike e ka qit në pozita jo të mira. Po shpresojmë se qytetaret janë duke e kuptuar se sa i papërgjegjshëm është dhe infertiliteti i tij mundet të i kushtoj perspektivës euro-atlantike të Kosovës.” tha Zafir Berisha.

Presidenti Hashim Thaçi në konferencën “Forca e Sigurisë së Kosovës-Perspektiva e së Ardhmes’ ka thënë se ushtria do të bëhet gjatë këtij viti. /GazetaBlic.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending