Connect with us

Sporti

Harta e lëvizjes së Erling Haaland nëpër fushë sot për Dortmundin është aq e keqe saqë vështirë të besohet

Published

on

Sezoni në Bundesligë për Borussia Dortmundin përfundoi në mënyrë të tmerrshme.

Skuadra e Lucien Favre u demolua 4-0 nga Hoffenheimi në shtëpi, me ish-sulmuesin e Leicester Cityt, Andrej Kramaric që shënoi të katër golat brenda 50 minutave, transmeton Periskopi.

Dortmundi e mbylli sezonin në vendin e dytë prapa Bayern Munichut dhe ishte kualifikuar tashmë për në rundin tjetër të Champions Leagues.

Haaland in action

Por nuk mund ta arsyetojnë asesi paraqitjen e tmerrshme sot, me secilin lojtar me fanellë të verdhë që pati një makth të vërtetë.

Mirëpo, asnjëri nuk ishte më i dobët se sulmuesi sensacional, Erling Braut Haaland. Norvegjezi ishte anonim përgjatë tërë ndeshjes, teksa ka dhuruar një hartë qesharake të lëvizjes në proces.

Ai preku topin vetëm 18 herë gjatë tërë ndeshjes, duke dështuar të bënte ndonjë goditje drejt portës. Pavarësisht kësaj, ai qëndroi në fushë për 90 minuta.

Padyshim kjo ishte paraqitja e tij më e dobët prej kur iu bashkua Dortmundit në janar. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending