Connect with us

Lajme

Haradinaj reagon ashpër për aksionin e Speciales në shtëpinë e Jakup Krasniqit

Published

on

Për zhvillimet e fundit të Speciales dhe bastisjen e kryer në shtëpinë e ish- zëdhënësit të UÇK-së,  Jakup Krasniqi, ka reaguar edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka thënë se këto zhvillime janë shqetësuese, pasi që nuk janë në përputhje sipas tij me standardet e shteteve demokratike, shkruan lajmi.net.

Sipas tij, defilime të tilla nga EULEX-i, janë traumatike nga familjarët dhe ushtrim i një force që nuk është proporcionale me dinjitetin njerëzor.

Postimi i plotë:

Zhvillimet e fundit me bastisjet nga policia e EULEX-it janë shqetësuese, pasi që nuk janë në përputhje me standardet e shteteve demokratike. Defilimet e tilla nga EULEX, veçanërisht në prani të familjarëve janë traumatike dhe paraqesin ushtrim të forcës joproporcionale që nuk respektojnë dinjitetin njerëzor.
Operacionet e tilla, nëse kërkohen nga organet e drejtësisë, mund të kryhen nga Policia e Kosovës.
Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastër dhe besojmë në pafajësinë e z. Jakup Krasniqi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending