Connect with us

Lajme

Haradinaj për ardhjen e Vuçiqit: Qeveria nuk brengoset për kontrollin e shtetit

Published

on

Deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se ardhja e Aleksandër Vuçiqit në Kosovë tregon se Qeveria e Republikës nuk brengoset për kontrollin e shtetit.

Haradinaj ka thënë se kryeministri serbë Kosovën është duke e vizituar për të treguar patriotizëm, si dhe për fushatën zgjedhore.

“Kjo është në vazhdën e se kjo Qeveri nuk e ka dert kontrollin qeveritar e shtetëror, as më tepër nuk pritet më mirë për një qeveri që i ka krijuar Kosovës “Zajednicën” i ka krijuar Kosovës dëme në kufirin me Malin e Zi dhe vazhdon të krijojë koncesione të panumërta me Serbinë. Ne nuk presim më shumë që kjo Qeveri mund të bëj ndryshe dhe aq më tepër kur po shihet hapur se Qeveria e Beogradit i përdorë serbët e Kosovës për ta shantazhuar Qeverinë e Kosovës.

Vuçiq përpos fushatës së zgjedhjeve ai dëshiron që të demonstrojë nacionalizimin e tij. Por gjithsesi kjo nuk është temë e jona. Këtu po shihet se shteti në aspekt të sigurisë është shumë i brishtë. E kemi parë edhe rastin kur persona me uniforma të Serbisë shfaqen në veri të vendit”, ka thënë Haradinaj për Zëri.info.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending