Connect with us

Lajme

Haradinaj në Deçan: Detyra jonë është me aftësu Kosovën për qeverisje zhvillimore

Published

on

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me qytetarët në vende të ndryshme të Kosovës, sot ka qëndruar në Deçan. Ai ka thënë se Kosovës i duhet një qeverisje, që arrinë ta shtrijë sovranitetin në veri të vendit, arrinë ta bindë Serbinë dhe 5 vendet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën, ta bëjnë një gjë të tillë.  Ai gjithashtu ka thënë se Kosova ka nevojë për rritje ekonomike, për rend dhe ligj të qëndrueshëm, shëndetësi e arsim të mirëfilltë.

“Detyra e partisë politike, në këtë rast e jona, e AAK-së, e boshtit opozitar me Nismën, dhe gjithë ata që e përkrahin këtë koncept, është me aftësu Kosovën për qeverisje që është zhvillimore”, ka thënë Haradinaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending