Connect with us

Lajme

Haradinaj: Kemi synuar shtet ligjor e të lirë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te varri i heroit të kombit, Zahir Pajaziti, i cili sot ka 54 vjetorin e lindjes.

Published

on

Haradinaj me këtë rast tha para gazetarëve se sot po nderohet komandanti dhe lufta e drejtë e UÇK-së dhe luftëtarëve të saj.

“Jemi ardhur për ta nderuar komandantin e UÇK-së dhe themeluesin e saj, Zahir Pajaziti. Respekt dhe nderim për veprën e tij. Lufta e Kosovës për liri e prirë nga UÇK-ja është e shenjtë, ashtu si edhe luftëtarët e saj”, tha Haradinaj.

Sipas tij, Kosova ka nevojë për një ligj, por jo duke shkaktuar konflikte.

“Lufta për liri dhe ligji nuk janë në konflikt, përkundrazi edhe qëllimi ynë atëherë ka qenë një shtet ligjor dhe një shtet i lirë”, theksoi Haradinaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending