Connect with us

Lajme

Haradinaj ka një kusht për bisedimet për demarkacionin

Published

on

Pas seancës së 1 shtatorit, gjendja e procesit të demarkacionit me Malin e Zi nuk është më e njëjta dhe si e tillë duhet të riemërohet.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Rubikon të KTV-së, ka thënë se nuk mund të vazhdohet më tutje nëse nuk riemërohet marrëveshja.

“Tani m’u ulë është mirë që gjendjes t’i vihet një emër, nuk është situata e njëjtë sikur deri më tani. Nëse një marrëveshje që është pretenduar që është në rregull nga ekzekutivi dhe institucionet tjera, nëse është synuar që të përmbyllet më 1 shtator me votë pro, e është tërhequr, atëherë situata është e re”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se pret nga qeveria dhe institucionet e vendit ta riemërojnë atë si marrëveshje e tërhequr, e dështuar apo e paaprovuar.

“Nuk e kuptojmë se si duhet të ulemi me partitë politike të bisedojmë nëse nuk ka reflektim ose nëse nuk besohet drejt se ku jemi”, përfundoi ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending