Connect with us

Lajme

Haradinaj flet sërish për largimin e Kadaj Bujupit dhe mundësinë e përfshirjes së AAK’së në Qeveri

Published

on

Ramush Haradinaj ka folur sërish për largimin e Donika Kadaj Bujupit nga AAK duke thënë se nuk kanë marrë asnjë njoftim nga ajo për këtë veprim.

“Të them të drejtën nuk e di pse është larguar, nuk kam marrë ndonjë njoftim, çfarëdo natyre qoftë. Asnjë sms, se lere më ndonjë letër, apo shpjegim të saj, kam dëgjuar një arsyetim në media, nuk dua të lëshohem në komente. Ne shprehim keqardhje që ka shkuar ashtu, mirëpo i kemi uruar sukses në rrugën e saj politike, ose në përcaktimin e saj. Është vendim i saj, përcaktim i saj, i urojmë sukses”, tha Haradinaj për Kosovapress.

Ai mohon sërish se AAK do të përfshihet në pushtet.

“Aleanca është në rritje të madhe në Kosovë, në rritje të përkrahjes, në rritje të besimit, njëfarë qëndrueshmërie, njëfarë serioziteti ynë, njëfarë pastërtie në angazhim, është hetuar tek plot njerëz në Kosovë, dhe ata po na shohin ne si një epiqendër e një procesi që quhet ndryshim. Ne nuk jemi në asnjë variant për çfarëdo pazari me regjimin Mustafa –Thaçi, ne presim vetëm shpalljen e zgjedhjeve, që mandatin me ia kthy qytetarit, ashtu si vendos qytetari. Pastaj, me zbatu atë rezultat por në asnjë variant para zgjedhjeve, Aleanca nuk është pjesë e pazareve me këtë regjim”, tha ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending