Connect with us

Lajme

Haradinaj: Duhet të rrëzohet ky demarkacion, të rifillohet një tjetër

Published

on

Demarkacioni është i filluar gabim dhe vazhdimi i procesit është vetëm përforcim i gabimit të nisur. Kështu u shpreh kryetari i AAK-së në një intervistë për Rubikon të KTV-së.

Ai ka thënë se subjekti i tij ka ngritur zërin ndaj këtij procesi me kohë.

“Demarkacioni, sipas bindjes sonë, është i filluar gabim, pastaj çdo gjë tjetër ka vazhduar ta përforcojë gabimin e nisjes. Ne e kemi ngritur zërin ose shqetësimin për këtë temë me kohë, duke filluar me metodat që janë të parapara, me letra vendimmarrësve”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka thënë se edhe nëse demarkacioni kthehet në Kuvend, përgjigja e deputetëve do të jetë negative karshi votimit ose jo të këtij procesi.

“Përgjigjja e deputetëve do të jetë jo edhe në rast se Lista Srpska do të jetë në parlament”, theksoi ai.

Rolin e përfaqësuesve të komunitetit serb në Kosovë, Haradinaj e sheh si të varur nga Beogradi, çka në raste të caktuara i bën ata të ndjehen më të fortë.

“Defekt është se serbët e Kosovës vërtet po tregojnë varshmëri nga Beogradi dhe në momente të caktuara ata ndjehen më të fortë në këtë mënyrë, mirëpo kësisoj nuk janë përfaqësues të serbëve të Kosovës”, ka thënë ai.

Haradinaj është i bindur se ky version i demarkacionit duhet të rifillohet.

“Epilogu është vetëm një, duhet të rrëzohet ky version që të rifillohet një tjetër”, përfundoi Haradinaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending