Connect with us

Lajme

Hapet konkursi për pranimin e maturantëve në universitete publike

Published

on

Sot hapet konkursi për pranimin e maturantëve në universtitetet pubilke të Kosovës. Mbi 15 mijë student do të pranohen për vitin akademik 2016/2017.

Që nga sot maturantët kosovarë do të kenë mundësi të aplikojnë për 15, 478 të hapura për pranim në universitetet publike të Kosovës. Universitetet publike në Kosovë nga sot do të hapin konkursin për pranimin e studentëve të rinj.

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka aprovuar numrin e studentëve të rinj, të cilët do të pranohen në programet e akredituara të nivelit bachelor në universitetet publike të Kosovës. Bajrami ka aprovuar sot numrin e studentëve të rinj, të cilët do të pranohen në programet e akredituara të nivelit bachelor në universitetet publike të Kosovës.

Në këtë numër përfshihet edhe kuota 12 për qind për komunitetet pakicë.

Gjithashtu një kuotë e veçantë do të jetë për studentë nga viset e tjera shqiptare dhe për familjarët e ngushtë të dëshmorëve.

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” për këtë vit akademik do të pranojë 7806 studentë , përderisa pjesa e tjetër do të kenë mundësi të regjistrohen në njërin nga gjashtë universitetet publike tjera që i ka Kosova, në qytete të ndryshme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending