Connect with us

Lajme

Hapen tri ambasada të reja të Kosovës

Kosova shumë shpejt do të bëhet edhe me tri ambasada të reja, por që për herë të parë edhe në kontinentin e Afrikës, saktësisht në Senegal, një shtet shumë i fuqishëm i cili e ka njohur shumë herët Kosovën, transmeton Koha.net.

Published

on

Kështu ka njoftuar ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj.

Ai nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në facebook ka bërë të dikur se Tajlanda, e cila konsiderohet si Italia e Azisë për nga fuqia dhe madhësia, do të jetë vendi i dytë që Kosova hap ambasadën ku në fokus ka të mbuloj disa shtete fqinje që ende nuk e kanë njohur Kosovën sikurse Malajzia.

Po ashtu, Kosova do të bëhet edhe me ambasadë në Emiratet e Bashkuara Arabe, një vend shumë me ndikim në Lindjen e Mesme dhe përkrahës i parezervë i Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending