Hamzë Jashari kishte vdekur ashtu siç donte, nga plagët në gjoks (Video)

Gazetari që kishte mbuluar ngjarjet e paraluftës nga Prekazi dhe që ishte shumë i afërt me familjen Jashari, Haqif Mulliqi ka rrëfyer se si dëshironte të vdiste Hamëz Jashari.

Periskopi.com Lajme

 

Duke e cituar Hamzë Jasharin, Haqifi thotë: Jemi lodhë! Ata na vrasin. Edhe nëse ikim ata na vrasin. Edhe nëse vdes, plagën duhet ta kem në gjoks.

Dhe kështu ishte bërë sipas Mulliqit.

Hamzë Jashari kishte vdekur nga plagët që i kishte marrë në gjoks.

Ndiqeni rrëfimin e tij pas minutës 21, në videon më poshtë.

Shpërndaje në: