Connect with us

Lajme

Hamza: Me këtë buxhet të aprovuar, Kosova s’mund të ballafaqohet me situatën e koronavirusit

Published

on

Bedri Hamza i PDK’së sonte në Debat Plus ka thënë se buxheri actual nuk mund t’i mbulojë shpenzimet e kërkuara nga situate me koronavirus, transmeton Periskopi.

‘’Buxheti aprovuar nuk është adekuat për situatën. Nuk I mbulon nevojat. E kanë aprovu një buxhet që kërkon ndërhyrje, rishim dhe plotësim. Me këtë buxhet, Kosova nuk mund të ballafaqohet me këtë situatëq në të cilën ndodhemi’’, ka thënë ai.

PDK ka propozu një rezolutë që sot është shqyrtu. Janë plotësu kushtet ligjore që seancën e jashtëzkaonshme për 14 orill të diskutojmë për këtë cështje, por i kemi dorëzuar edhe dy iniciativa ligjore, sepse a ndosh ndryshim plotësimi, është  epamundur me bo veprime të caktuara Brenda buxhetit’’.

‘’Pakoja e Qeverisë nuk është  e mjaftueshme dhe gjithpërfshirëse’’./PERISKOPI/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending