Connect with us

Lajme

Hamdi Ibrahimi: Nuk jam zgjedhur kryetar nga kriminelët dhe nuk i nënshtrohem askujt

 Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi ka thënë se deklaratat në lidhje me largimin e tij nga posti i tij, janë dhënë nga njerëz të përfshirë në krim dhe për shërbim të krimit në Kosovë.

Published

on

Ai ka potencuar se nuk është hera e parë që kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë ka dëgjuar për “ largimin “ e tij nga pozita që tani e mban, duke shtuar se nuk pret përkrahje nga të përfshirët në krim pasi sipas tij zgjedhje e tij në këtë pozitë nuk është bërë nga dora e krimit, transmeton Periskopi.com.

Ai ka theksuar se me punën e tij ka kthyer sado pak besimin në drejtësi dhe se nuk lakohet para asnjë presioni, dhe për karrige nuk i nënshtrohet askujt.

“Kryetari Hamdi Ibrahimi akoma nuk ka vendos se ku do të vazhdoi të jetë në vitin e ardhshëm-do të jetë ky vendim që bazën do ta ketë në përkrahje të qytetarëve të vendit. Nëse qytetares e këtij vendi mendojnë se kryetari Ibrahimi ju duhet akoma në drejtësi-për të luftuar krimin –sigurisht se fuqishëm do të luftoi për drejtësi në vend”, ka thënë ai.

Ibrahimi potencon se nëse në proceset që pritet të ndodhin në gjyqësorin e Kosovës fiton krimi ,atëherë sigurisht se nuk do të jetë pjesë e këtij gjyqësori, por shpreson dhe beson se krimi nuk do të arrij të shtrij dorën aq larg.

“Nëse krimi arrin të vendos për të ardhmen e gjyqësorit atëherë kjo do të ishte fatkeqësia më e madhe që pas lufte i ka ndodhur Kosovës. Kjo ka shumë gjasa që të ndodhë. Por njerëzit që ia duan të mirën këtij vendi duhet të zgjohen nga gjumi”, ka shtuar ai./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending