Connect with us

Lajme

Haliti: Anëtarët e “Syrit të Popullit” kanë pasur takime me zyrtarë të Vetëvendosjes

Published

on

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se duhet të hetohen deklaratat e zyrtarëve të PDK-së për lidhjet Lëvizjes Vetëvendosje me “Syrin e Popullit”.

Haliti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se anëtarët e organizatës “Syri i Popullit” kanë pasur takime me Anëtarët e Kryesisë së Vetëvendosjes para atentatit ndaj Azem Vllasit në zyrën e tij.

“Nuk kam pasur fuqi t’i përgjojë apo t’i shohë me sy por edhe ata kanë dëshmuar se janë takuar”.

Ish-deputeti i PDK-së ka thënë se PDK ka bërë  deklarata për lidhjet e “Syrit të Popullit” me Vetëvendosjen duhet të merren parasysh edhe nga prokuroria dhe të del e vërteta në shesh.

Ai thotë se i njeh një pjesë të anëtarëve të “Syrit të Popullit”.

“Murat Jashari ka qenë pjesë e celulës sime”.

Haliti thotë se Murat Jashari ka dërguar nga Zvicra në Shqipëri kryesisht pixhama dhe disa gjëra të tjera me kamionë.

“Në një rast e kishte nisur një kamionë me mobilie që do të vendoseshin disa persona që s’kishin ku të qëndronin dhe aty ishin edhe një automatik, një revole dhe një shigjetë”.

Ai thotë se ka qenë e lehtë të përdorej Murat Jashari.

“Murat Jashari nuk ka ditur t’i shënojë gjithë ato letra të publikuara në media. Atij ja ka shënua dikush”, tha ndër të tjera Xhavit Haliti.

Ndërsa ai ka thënë se shumica e ministrave të Qeverisë Kurti janë pa përvojë.

Ai është pyetur për ministrin e Mbrojtjes, Anton Qunin për të cilin ka thënë se në kohën e Qeverisë Mustafa ai nuk ështe lejuar të bëhet ministër nga bashkësia ndërkombëtare.

“është zgjidhje e koalicionit, ka pas vrejtje që të mos bahet, dikush prej perëndimorëve”, ka thënë ai.

E për ministrat tjerë ka thënë se shumica nuk kanë përvojë./Periskopi/

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending