Connect with us

Lajme

Hakmarrja mes dy familjeve në Malësi sjell konfliktin e radhës

Hakmarrja mes dy familjeve në Malësi e Madhe për pak sa nuk ka shkaktuar viktimën e radhës.

Published

on

Policia ka arrestuar në flagrancë babanë, të birin dhe nipin, pasi kanë plagosur një shtetas duke e kanosur për motiv hakmarrje.

Në pranga ranë shtetasit :

* Dan Toskaj, 60 vjeç (babai)

* Besmir Toskaj, 34 vjeç (i biri)

* Edmir Toskaj, 36 vjeç (nipi), të 3 banues në Malësi të Madhe.

Këta 3 shtetas dyshohet se tek një lokal në fshatin Vrakë kanë goditur me sende të forta shtetasin Q.S. për motive hakmarrje pasi prej disa vitesh janë në konflikt të ashpër si familje.

I dëmtuari ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet proçeduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje”, “Kanosja serioze për hakmarrje ose për gjakmarrje” në bashkëpunim parashikuar nga nenet 89, 83/a e 25 të Kodit Penal.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending