Connect with us

Lajme

Haki Abazi udhëton për New York që t’i jap goditjen e fundit Trumpit: “Duhet ta mbrojmë ambientin”

Published

on

Ish zv.kryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka njoftuar në Facebook-un e tij se ka udhëtuar për në New York – derisa ka bërë një shkrim në mbështetje të kandidatit amerikan demokrat për president, z.Joe Biden. 

Ai madje në shkrimin e tij ka lidhur fatin e tij me fatin e Bidenit, duke thënë se “Neve na duhet të fitojmë, për fatin dhe të ardhmen e kombit tonë dhe për përmirësimin e botës.”

“Ne duhet të bashkohemi për ta mbrojtur planetin, për të mbështetur ata që besojnë në zhvillim të ri që kujdeset dhe mbron ambientin për gjeneratat e ardhshme.” – shkruhet në postimin e tij, përcjell Periskopi.

Më tej, Abati thotë es kjo është dita për ta bërë vendimin final që Amerika të bëhet shembulli që ishte dikur.

Statusi i plotë: 

We must win, for our destiny and the future of our nation and for the betterment of the world.

We must be on the side of science, for equality, and true democracy.

We must unite to protect our planet, support those who believe in new development that cares and protects the environment for future generations.

Supporting green, sustainable development is our duty and responsibility.

Peace is easier achievable when everyone and everywhere is treated equal and enjoys the same rights and opportunities.

So, this is the day to make the final decision to make America an example it was: supporting democratic governments, protection of human rights, support for sustainable development and for preventing and stoping conflicts around the world.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending