Connect with us

Lajme

Hahn: Serbia e ka mbështetjen e BE-së në çdo hap

Published

on

Johannes Hahn, Komisioneri i Bashkimit Europian për Politika të Zgjerimit, ka thënë se i përkrahë diskutimet mbi çështjet kyçe në mes Serbisë dhe BE-së, si dhe hapat e anëtarësimit të Serbisë në union.

Ai në profilin e tij në rrjetin social Twitter, është shprehur i bindur se Serbia e ka mbështetjen e BE-së në çdo hap të rrugës drejt integrimit.

Hahn i cili viziton Serbinë të shtunën, ka thënë se atje do të takohet me kryeministrin Aleksandar Vuçiq dhe me anëtarë të tjerë të qeverisë së re serbe.

Zyrtari i lartë i BE-së, po ashtu është shprehur se ka besim të plotë bë bashkëpunimin e shkëlqyer që Serbia ka krijuar me BE-në gjatë viteve të fundit, transmeton Klan Kosova.

“Angazhimi i Serbisë drejt anëtarësimit në BE është i fuqishëm”, ka thënë Hahn, duke shtuar se “sigurisht, ka shumë sfida të vështira përpara” tha Hahn.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending