Connect with us

Sporti

Haaland definicioni i klasit botëror: Shënoi 41 gola brenda një sezoni, tri vite më herët se Ronaldo dhe Messi

Published

on

Erling Braut Haaland po rikthehet në formë drithëruese, pas një periudhe të gjatë pauze për shkak të pandemisë.

Norvegjezi iu bashkua në janar Borussia Dortmundit, ku vazhdoi me formë eksplozive, transmeton Periskopi.

Që prej kur iu bashkua “milionëerëve”, Haaland ka shënuar 13 gola në po aq ndeshje në të gjitha garat, me vlerën e tij në treg që ka eskaluar nga 5 milionë në 60 milionë, në më pak se një vit, sipas “Transfermarkt”.

Madje as Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi nuk arritën të regjistrojnë 41 gola sa ka shënuar Haaland deri tani këtë fushatë, kur kishin filluar karrierën, por ajo që është më impresive është se ai ka arritur këtë numër në moshën 19-vjeçare, nëntë muaj dhe 23 ditë.

Portugezi u desh të priste deri në edicionin 2007/08 me Manchester Unitedin për të shënuar 42 gola në të gjitha garat, si 23-vjeçar.

Messi këtë numër e arriti pak më shpejtë se Ronaldo, duke realizuar 41 me Barcelonën në edicionin 2009/10, si 22-vjeçar, 10 muaj e gjashtë ditë i vjetër.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending