Connect with us

Lajme

Gulen: Jam i gatshëm të shkoj në Turqi, nëse Amerika do të më ekstradojë

Published

on

Fetullah Gulen, kleriku mysliman i akuzuar nga shteti i Turqisë për grusht shtetin e dështuar në vitin e kaluar ka thënë se do të pranojë nëse Ëashingtoni do ta ekstradojë në Ankara sipas kërkesës së këtyre të fundit.

Në një intervistë, Gulen 79 vjeçarë ka mohuar se ka dashur të “ikë” në Kanada, gjë që është deklaruar nga qeveria e Turqisë.

“Këto thashethëme nuk janë aspak të vërteta”, ka thënë Gulen për Reuters.

“Nëse shtetet e bashkuara të Amerikës e shohin të arsyeshme ekstradimin tim, unë do të shkoj në Turqi”, ka bërë të ditur Gulen, transmeton Periskopi.

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan dhe qeveria e këtij vendi e akuzojnë Fetullah Gulen’in për orkestrim të grusht shtetit në muajin Korrik të vitit të kaluar. Në këtë ngjarje janë vrarë 240 njerëz./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending