Connect with us

Sporti

Guardiola-Toure, e pabesueshme

Problemet ndërmjet trajnerit Pep Guardiola dhe mesfushorit Yaya Toure duket se nuk kanë të ndalur.

Published

on

Trajneri dhe mesfushori i Manchester Cityt duket se prej kohësh nuk kanë raporte shumë të mira.

Kjo, sidomos ndodhi pas përfshirjes në debat të agjentit të Toures, i cili adresoi një varg akuzash ndaj Guardiolas muaj më parë.

Por, ky i fundit thotë se sot ka folur me futbollistin 33-vjeçar, mirëpo ai nuk ka vendosur që ta rikthejë në skuadër për ta aktivizuar.

“Kam folur me Touren në këtë mëngjes, kështu që natyrisht se është bisedë private”, deklaroi Guardiola.

“Kam lexuar se çfarë tha ai dhe kjo është e rëndësishme për të dhe Manchester Cityn. Yaya vazhdon të stërvitet me ne, por ju e dini situatën e tij. Asgjë nuk ka ndryshuar”, shtoi ai.

Toure sot i kërkoi falje Guardiolas për sjelljet e menaxherit të tij, mirëpo kjo nuk ka ndryshuar mendimin e trajnerit 45-vjeçar për të. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending