Guardiola shpallet trajneri më i mirë i shekullit

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka fituar ndoshta çmimin më të mirë në karrierë si individ.

Guardiola është shpallur trajneri numër një i shekullit bazuar nga viti 2001-2020 nga Globe Soccer Awards.

Tekniku spanjoll në këtë garë për këtë çmim mposhti kundërshtarët si Sir Alex Ferguson, Jose Mourinho dhe Zinedine Zidane.

Shpërndaje në: