Guardiola: Ky është futbollisti që e dua më së shumti te City

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka zbuluar se futbollisti që e do më së shumti në skuadrën e tij është sulmuesi Sergio Aguero.

45-vjeçari pret se argjentinasi do të ngritet edhe më shumë në formë dhe do të shënojë shumë gola.

“Sigurisht se një sulmues ka për të shënuar gola. Unë jam i lumtur edhe me Kelechi Ihenacho. Por, nga të gjithë lojtarët, unë e dua më së shumti Sergio Agueron. Por, unë dua më shumë nga ai, pasi ai mund të bëjë më shumë dhe shumë më tepër”, deklaroi Guardiola. /Periskopi.com

Shpërndaje në: