Connect with us

Sporti

Guardiola i’a kthen ‘borxhin’ Barcelonës (Video)

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Barcelonës në ndeshjen e grupit C.

Published

on

Barcelona ka kaluar në epërsi me anë të Linoel Messi i cili shënoi në minutën e 21′. Katalunasit dominuan deri në minutën e 39′ kur ‘qytetarët’ barazuan me anë të turkut, Ilkay Gundogan.

Që nga ai moment skuadra e Pep Guardiolës morri lojën nën kontroll duke kaluar në epërsi me golin e belgut De Bruyne, i cili realizon nga gjuajta e lirë në minutën e 51′.

Barcelona tentoi të barazojë rezultatin ku e goditi shtyllen me anë të Andre Gomes pas një solo aksioni të Luis Suarez.

City goditjen e fundit ja dhuroi në minutën e 74′ kur shënoi golin e tretë përsëri nga Gundogan, i cili realizojë pas asistimit të Jesus Navas. Takimi ka përfunduar me rezultat 3-1.

Tashmë Manchester City ka shtatë pikë pas 4 ndeshjeve dhe qëndron në pozitën e dytë ndërsa Barcelona është e para me nëntë pikë në grupin C. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=hOWM6lGwlzg

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending