Connect with us

Sporti

Guardiola-Celina, a e keni pritur këtë?

Bersant Celina është duke shkëlqyer në kampionatin holandez.

Published

on

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës ka zhvilluar shtatë ndeshje në elitën e futbollit holandez.

20-vjeçari është huazuar nga Manchester City dhe ka shkëlqyer duke shënuar katër gola dhe ka asistuar në një tjetër.

E forma e mirë e tij nuk ka shkuar huq, pasi Pep Guardiola është duke e monitoruar atë.

Kësisoj sipas asaj që ka raportuar ‘Daily Mail’, trajneri spanjoll ka angazhuar një ndihmës të tij që të udhëtoj drejt Holandës këtë vikend për ta parë nga afër Celinën.

Në rast se talenti nga Prizreni do të vazhdojë  me këtë formë deri në fund të stinorit, ai pritet të kthehet në Manchester City për edicionin e ardhshëm, transmeton Telegrafi.

Tëente do të luaj në udhëtim tek kampioni në fuqi PSV Eindhoven, ndërsa ndihmësi i Guardiolës do të shikojë nga afër yllin kosovar.

Përpos Celinës, Manchester City në Twente ka huazuar edhe dy futbollistë të tjerë, sulmuesit Enes Unal dhe Yaë Yeboah.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending