Connect with us

Lajme

Gruaja 500 kg që nuk është çuar nga shtrati për 25 vjet

Një grua egjiptiane që peshon gjysmë toni mendohet të jetë gruaja më e shëndoshë në botë.

Published

on

 

 

Iman Ahmad Abdulati, 36 vjeçe, nuk është larguar nga shtëpia e saj në Aleksandri që prej 25 vitesh pasi nuk është në gjendje të lëvizë nga shtrati për shkak të peshës së saj.

Për të kujdesen e ëma dhe motra Chaymaa, të cilat e ndihmojnë për nevojat e jetës së përditshme.

Ato i japin për të ngrënë, i ndërrojnë rrobat dhe e pastrojnë.

Sipas agjencisë së lajmeve El Arabiya, Iman ka lindur plot 5 kg. Ajo u diagnostikua me “elefatiazë” një infeksion parazit që shkakton ënjtje ekstreme në gjymtyrët e një personi.

Që në moshë të vogël e kishte të vështirë të lëvizte, dhe kur shkoi 11 vjeç ishte tepër e rëndë për të qëndruar në këmbë.

FOTO 3 FOTO 2 FOTO 1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending