Connect with us

Lajme

Gripi i shpendëve në Gjermani po përhapet me shpejtësi

Me shfaqjen e gripit të shpendëve së fundmi në Saksonia Anhalt të Gjermanisë numri i rajoneve të prekura nga kjo epidemi rritet në 12.

Published

on

Në një deklaratë të publikuar nga Ministria e Mjedisit theksohet se tek një mjellmë e cila është gjetur e ngordhur në rajonin Jerichower Land dhe në një pulari të vogël në rajonin Harz është përcaktuar virusi H5N8, raporton Anadolu Agency (AA).

Virusi mund shkaktojë ngordhjen e mbi 100.000 mijë shpendëve në bizneset e pularive që ndodhen përreth qytetit Barssel në Saksonia Anhalt.

Zëdhënësja e bashkisë Cloppenburg, Sabine Uchtmann në një deklaratë në lidhje me çështjen ka vënë në dukje se në një biznes pularie kanë ngordhur 16 mijë gjela deti. Uchtmann ka shtuar më tej se në bizneset e pularive përreth mund të ngordhin edhe 92 mijë shpendë.

Brenda këtij muaji në Gjermani kanë ngordhur dhjetëra mijëra shpendë në rajonet të ndryshme.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending