Connect with us

Lajme

Greqia nuk pranon që në ujërat e saj të patrullojë anije me flamur shqiptar

Vazhdojnë tensionet mes Shqipërisë e Greqisë, por kësaj radhe kanë të bëjnë me patrullimet e një anijeje shqiptare në detin Egje.

Published

on

Qeveria shqiptare, por edhe Aleanca Veriatlantike, kanë marrë vendim që një anije shqiptare bashkë me 21 ushtarakë të patrullojnë në detin Egje, kjo në ndihmë të situatës së emigrantëve dhe konfliktit sirian, shkruan sot Koha Ditore.

Megjithëse angazhimi për pjesëmarrje është marrë nga ministrat e jashtëm të vendeve të BE-së dhe atyre kandidate, më 9 shtator të këtij viti në Konferencën për Siguri dhe Stabilitet, që u zhvillua pikërisht në Rodos të Greqisë, Qeveria e shtetit ende nuk ka pranuar, duke e parë si provokim, stacionimin e një anijeje shqiptare në ujërat e saj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending