Connect with us

Lajme

Grenell komunitetit serbo-amerikan: Nëse fiton Bideni, kthehet “status quo”-ja

Published

on

I dërguari special amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka takuar përfaqësuesit e komunitetit serbo-amerikan të dielën, këtë herë në Pittsburgh.

Ai në këtë tubim me ta, iu tha atyre se ‘‘fitorja e Joe Biden më 3 nëntor mund të rezultojë që i gjithë rajoni i Ballkanit të kthehet në status quo-në e mëparshme”, njofton Klan Kosova.

Në një fjalim nga përfaqësuesit e nismës ‘Serbët për Trump 2020’ të mbajtur në Pensilvani, Grenell pretendoi se të gjithë e dinin kush ishte Joe Biden, çfarë kishte bërë në Ballkan dhe sa kishte injoruar serbët dhe Serbinë.

“Nëse Biden fiton, nuk do të ketë përparim”, ka thënë Grenell në një tubim në mbështetje të Donald Trump, ku ai foli për të gjitha arritjet e Trump dhe atë që ai dëshiron të arrijë në Serbi.

Në emër të nismës së udhëhequr nga profesor Olga Ravasi, Grenell u prezantua në fillim të takimit nga Stefani Laliç Adams, vajza e Niko Laliç, një nga pjesëtarët e misionit Halyard për të shpëtuar pilotët amerikanë në Luftën e Dytë Botërore, dhe avokati Redia Filipoviq.

Grenell shtoi se ai kishte mundësinë të fliste me audiencën pas prezantimit dhe ishte në një gjendje shpirtërore shumë të mirë për t’iu përgjigjur pyetjeve.

Midis të pranishmëve ishin Mark Zatezalo, një anëtar i legjislaturës së shtetit të Virxhinias dhe Valerie Gaidos, një anëtare e legjislaturës së shtetit të Pensilvanisë.

Të Shtunën, Ravasi u mblodh në mbështetje të Trump në Wisconsin, Chicago dhe Milwaukee.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending