Connect with us

Sporti

Greenberg publikon listën e Kosovës për miqësoret ndaj Autrisë dhe Sllovakisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë dy miqësore

Published

on

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg selektori i Kosovës, për miqësoret ndaj Austrisë dhe Sllovakisë që zhvillohen më 15 dhe 19 korrik, përkatësisht, ka ftuar 14 lojtarë.

Kështu, në këto duele ndaj vendeve të përmendura më lartë, Kosova do të udhëtojë me lojtarët e poshtëshënuar.

Dardan Berisha        Sigal Prishtina KOS 1988; 191 cm
Granit Rugova          Sigal Prishtina KOS 1985; 198 cm
Fisnik Rugova          Sigal Prishtina KOS 1989; 208 cm
Alban Veseli              Peja KOS                   1990; 202 cm
Lis Shoshi                  Little Rock NCAA/ SHBA 1994; 211 cm
Jaren Sina   George Washington NCAA/ SHBA 1994; 188 cm
Samir Zekiqi            Trepça KOS             1995; 202 cm
Drilon Hajrizi         Sigal Prishtina KOS  1991; 203 cm
Arti Hajdari             Peja KOS                     1993; 190 cm
Leonard Mekaj       Peja KOS                   1995; 182 cm
Urim Zenelaj           Sigal Prishtina KOS    1991; 213 cm
Erion Kastrati         Olimpija SLO             1994; 198 cm
Gëzim Morina          Primorska SLO           1992; 203 cm
Ergin Grosha               Ylli KOS                     1993; 211 cm

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending