Connect with us

Lajme

Gratë e Gjakovës aderojnë në PDK

Published

on

Gra të specializuara në fusha të ndryshme, si mjeke, psikologe, sociologe, juriste etj, sot, solemnisht nga zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, kryetarja e GD-së, Justina Shiroka Pula dhe anëtari i kryesisë Elmi Reçica morën librezat e anëtarësimit në PDK

Sipas kryetares së Degës së Gruas së PDK-së në Gjakovë, Arbnesha Kuçi, aderimi i këtyre grave në PDK rritë potencialin krijues të grave dhe shton vlerat e përgjithshme për të arritur objektiva të caktuara”, thuhet në njoftimin për media.

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, me këtë rast uroi të gjitha gratë për hapin e ndërmarrë, duke u dëshiruar sukses në karrierën politike.

Anëtari i kryesisë së PDK-së Elmi Reçica përgëzoi kryetaren e degës ë GD-së Arbënesha Kuçi e veçanërisht kryetarene Gruas Demokratike Justina Shiroka – Pula për punën e madhe që po e bëjnë për PDK-në.

Kryetarja e GD-së, Justina Shiroka-Pula, përgëzoi gratë që kanë zgjedhur të aderojnë në PDK, në partinë, siç tha ajo, të hapur për vlera politike dhe potenciale krijuese.

Në takimin solemn të këtij aderimi kontriboi me diskutimin e saj edhe anëtarja e kryesisë së PDK-së Safete Hadërxhonaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending