Connect with us

Lajme

Grainca: LDK-ja gjithmonë e gatshme për zgjedhje

Published

on

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, se qeveria e Kosovës ka dështuar në disa procese nuk është mirëpritur nga anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë parti thonë se PDK dhe LDK janë duke e ndarë pushtetin dhe për sa kohë qe janë në bashkëqeverisje, atëherë edhe faji është i përbashkët.

Deputeti i LDK-së, Blerim Grainca ka thënë në emisionin ‘Fakt Plus’ me Leotrim Berishën se të dy partive do t’u faturohen dështimet dhe sukseset e kësaj qeverisje.

Nëse PDK, sipas tij, ka objektiva tjera, atëherë zgjedhjet janë të mirëpritura duke shtuar se LDK është gjithmonë e gatshme për zgjedhje.

Në këtë intervistë ai ka folur edhe për draft deklaratën për çështjen e liberalizimit të vizave, e cila do të jetë pikë e rendit të ditës për seancën e se enjtes.

Në këtë intervistë ai ka folur edhe për zgjedhjet e brendshme qe po organizohet në kuadër të forumit rinor dhe të gruas se LDK-së.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending