Connect with us

Lajme

Grainca: Deklarata e Veselit për zgjedhje vetëm për konsum të brendshëm

Kërkesat e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe njëherit kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli dhe zyrtarëve tjerë të kësaj partie, për shkuarje në zedhje të parakoshme, nuk po e shqetësojne fare LDK-në.

Published

on

Blerim Grainca, deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, tha për “Gazeta Blic” se deklaratat e Veselit dhe zyrtarëve të PDK-së për shkuarje në zgjedhje janë për konsum partiak.

Blerim Grainca, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së

“Personlisht mendoj se deklaratat e tilla më shumë janë në funksion të mobilizimit të brendshëm të PDK-së dhe për konsum partiak por edhe në funksion të matjes së pulsit të opozitës siç bën shpesh krytari i PDK-së”, tha Grainca.

Sipas këtij deputeti, vendi nuk do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme pasi që siç tha ai, PDK-ja është duke i bërë gati emrat e ministrave të rinj në Qeveri.

“Nëse e keni përcjell me vëmendja PDK është duke i bërë gati emrat e ministrave të saj për riformatizim. Pra nuk mund të këtë edhe riformatizim edhe zgjedhje”, është shprehur deputeti nga LDK.

E për kundër reformave të brendshme, sipas Graincës, LDK-ja do të vazhdojë të jetë partia e parë.

“LDK është e gatshme dhe e bindur se edhe për kundër reformave të brendshme që po vazhdojnë do të jetë partia e parë .. Kohë të mira po vijnë për Kosovën dhe qytetarët e saj. S’ka arsye për shqetësime”, tha ai.

Në lidhje me deklarimet e Veslit dhe zyrtarëve të PDK-së, për shkuarje në zgjedhje “Gazeta Blic” ka kontaktuar edhe me Arben Gashin, deputet nga radhët e LDK-së, por ai nuk ka pranuar të flasë në lidhje me këtë çështje me arsyetimin se nuk ka pasur ndonjë qëndrim negativ për koaliconin qeverisës, PDK-LDK.

“Pyete Ismet Beqirin se nuk kam pas qëndrim negativ për këtë koalicion”, ka thënë Gashi.

I pyetur për emërimt e reja, të cilat priten të ndodhin të hënën, sipas paralajmërimit të Veselit, Gashi tha se për këtë çështje duhet të diskutohet seriozisht.

“Mendoj se partnerët e koalicionit duhet të diskutojnë seriozisht për këtë çështje”, ka thënë ai.

Ndryshe, kreu i Kuvendit Veseli, mbrëmë në një intervistë për RTK-në tha se kanë qenë të sinqerta deklaratat e tij për shkuarje në zgjedhje./

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending