Connect with us

Sporti

Gjyqtari shqiptar e pranon: Presidentët më kanë ofruar para

Një ndër arbitrat më të mirë të kampionatit shqiptar, Enea Jorgjika pranuar se në fillimet e karrierës së tij ka pasur oferta të majme financiare për të trukuar ndeshjet.

Published

on

Në një intervistë për “Panorama Sport”, Jorgji ka nënvizuar se telefonatat e presidentëve dhe ofertat e tyre nuk e kanë tunduar për të bërë me pasion dhe profesionalizëm punën e gjyqtarit.

“Jam i mendimit që gjyqtarët nuk korruptohen, por ka persona që përpiqen që t’i bëjnë për vete arbitrat duke iu ofruar diçka. Për mua, këto janë kohë të largëta dhe tani nuk e kam më këtë ndjesi nga ana e presidentëve.

U bënë shumë vite që arbitroj në Superiore dhe më duhet të them se në vitin e parë ose maksimumi deri në të dytin kam pasur telefonata nga presidentët.

Edhe më kanë ofruar para, por që synimet e mia kanë qenë të tjera dhe jo të merrja përfitime që nuk më takojnë. Tani nuk e ndiej më këtë lloj sikleti nga presidentët”, u shpreh Jorgji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending