Connect with us

Sporti

Gjyqtari i njohur i Premier Ligës: Futbollistët më lusnin t’i ndëshkoja

Një ndër gjyqtarët më të mirë në Angli në vitet e fundit, dhe ndoshta edhe në histori, Hoëard Webb ka dhënë një intervistë shumë interesant për kanalin prestigjoz “BT Sport”.

Published

on

Ai ka zbuluar disa detaje befasuese nga karriera e tij.

“Futbollistët më luteshin t’i ndëshkoja në prag Krishtlindjesh. Ata donin të qëndronin në shtëpi me familjet e tyre dhe të mos luanin. Kjo nuk është diçka që tifozët duhet të dëgjojnë”, tha ish-gjyqtari anglez.

Në Angli luhet gjithmonë një ditë pas Krishtlindjes dhe njihet si “Boxing Day”.

Por mesa duket futbollistët nuk kanë qenë shumë entuziastë për të luajtur. Kjo gjë ka shkaktuar një reagim të madh në Angli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending