Connect with us

Sporti

Gjyqtari nga Kosova tregohet i madh, kërkon falje për gabimin në lojë

Gjyqtari kryesor i takimit, Drenica – Gjilani, Nazmi Raci, u ka kërkuar falje klubit të Drenicës dhe tifozëve të saj.

Published

on

Drenicës iu mohua një penallti në minutën e 5-të shtesë, pranë rezultatit 1:1.

Drenica brenda një minute kërkoi dy herë penallti, për faull brenda zonës dhe prekje me dorë. Raci gjykoi faull jashtë zonës, për të cilën mendon se ka gabuar, derisa prekjen me dorë e konsideron jo penallti.

“I kërkoj falje Drenicës dhe gjithë tifozëve të saj. Pas pamjeve televizive mendoj se kam gabuar kur kam referuar faul jashtë zonës, pasi në ato momente nuk isha i bindur, kurse për rastin e dytë ende mendoj se nuk është penallti”, ka deklaruar Raci ekskluzivisht për Gazetën Olle.

Kjo është hera e parë që një gjyqtar kërkon falje këtë sezon dhe hera e parë që i ndodh një gjyqtari si Nazmi Raci, që ka bagazh të madh në futbollin kosovar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending